RSS
ROCK-UA.COM » ІНТЕРВ'Ю » Інтерв’ю з вокалістом гурту "Механічний апельсин"
Категорія: ІНТЕРВ'Ю Автор: Яна Любінецька

Той факт, що гурт «Механічний апельсин » існує з 1992 року, а дожився до офіційної платівки тільки минулого літа, напевне донині бентежить багатьох шанувальників їхньої музики і самих хлопців. Те ж саме можна сказати і про саму назву. І про те, де ж хлопці були і що робили до 2009. Оскільки питань назбиралося немало, пора прояснити «темні плями».
І допоможе у цьому вокаліст «М.А.» Юрій, якого мені вдалося таки вловити поміж концертами - роз’їздами. Зізнаюся чесно, якби не його щира любов до кави, то було би не так легко –завжди привітні, люб’язні і в доброму гуморі з Його вибагливістю слухачем, від нашої братії втікають як чорт від ладану: мовляв, ото маєте прес–конференції – тіштеся, а на п’яти не наступайте. І то зовсім не тому, що «зазвіжджені». Дуже навіть навпаки – скромні вони і не люблять зайвої уваги до своїх персон: головне, кажуть, – музика.
Але цього разу відвертітися не вдалося. Перемогла дружба… і кава.
Отже, починаю «допит»:
- Юра, розкажи, будь ласка, який стосунок має назва гурту до культового роману Берджеса, якщо такий взагалі є?
- Назва «Механічний апельсин» має прямий і безпосередній зв'язок з твором Берджеса... колись ми (я маю на увазі перший склад команди) прочитали цю книжку і вирішили, що наше угрупування буде називатись саме так. Тепер вже важко напевно сказати чому... Скажемо так: маєм те, що маєм , а кому цікаво - нехай читає книгу на нашому офіційному сайті http://rock-n-roll.net.ua  і шукає зв'язок між нами і романом.

- «Механічний апельсин» існує вже 18 років. Досить немало, як-не-як. Теперішній склад довго гартувався?
- Теперішній склад я взагалі вважаю найсильнішим і найбільш згуртованим, справді дружнім. Тому можу сказати точно: гартувався він дуже легко і невимушено (посміхається – Я.Л.)

- Кого з колег по інструменту згадуєш найчастіше?
- Найчастіше згадую Олексія Максимова . Він, на жаль, помер декілька років тому. А також Сашу Осташко... Шкода, що не можу ніяк знайти його. Та всіх згадую - нам завжди щастило на хороших людей і музикантів водночас.

- Пам’ятаєш перший виступ?
- Звичайно, так. Такі речі не забуваються. Перший наш виступ проходив у ЖЕКівському підвалі, в сусідньому будинку. Там залишилось пустуюче приміщення і двоє наших друзів проводили там невеликі сейшени «для своїх». Вже, на жаль, не пригадаю їх імен, але дай їм Бог здоров’я за їхню працю.

- Що саме запам’яталося найбільше?
- Багато запам’яталось. Особливо один дуже смішний випадок у Калуші... Але тут я його розказувати не буду. Це, скажімо так, для внутрішнього використання (на вмовляння не піддається, мовчить як партизан – Я.Л)

- А були ще якісь курйозні випадки з тих, які «для преси»?
- Всі пов’язані з дівчатами - так що для преси нема нічого (і так завжди! –Я.Л.) Нехай преса приходить на наші концерти - це сам пособі курйоз (даю собі слово – піду – Я.Л.)

- Що змінилося з того часу – маю на увазі ваше сприйняття музики?
- Та, в принципі, нічого дуже в сприянятті музики і не змінилось... ми ж не граєм «в попу-рок» (єхидно посміюється, певно згадуючи якісь закиди на тему «попсовості» –Я.Л.) Це в них все змінюється в залежності від того, що цього року «Океан Ельзи» випустив. А у нас все ок!

- А в чому ти сам бачиш відмінність між поп-музикою і «попсою» і чи є, на твою думку, така різниця?
- Поп-музика - це «Бітлз», а попса – «Ласковий Май». Думаю, що відмінність помітна (чомусь зразу згадується Юрина «коронна » фраза – «дурне питання -300 гривень», сподіваюся відбутися ще одною кавою – Я.Л.)

- В Інтернеті крім офіційних можна надибати ще записи демо треків, які не ввійшли у «Бойчуцький блюз», концертні live… Що з того дійсно «апельсинівське» в повному розумінні слова, а що – «ведмежа послуга» піратів і шанувальників?
- Це взагалі болюча тема: ми ніколи серйозно не ставилися до наших записів, хоча записувались постійно... та й концертних записів не бракувало. Перший, так би мовити, справжній альбом «Механічного апельсину» вийшов минулого року і називається «Бойчуцький Блюз». Все решта – не рекомендую слухати: можливо навіть, що це і не ми. Я сам таке в Інтернеті знаходив. Новий альбом, який вийде в вересні-жовтні теж буде 100 % наш.

- Яка позиція «Механічного апельсину» стосовно аудіо піратів? Дуже жити заважають?
- Класні хлопці ці аудіо пірати. Я б ніколи не купив всі альбоми Океанів на ліцензії (зажав би гроші ), а на піратському мр3 - 25 грн. і все в ажурі (бачу, настрій у Юри гарний, головне –позитивно заразний – Я.Л.)

- І як з ними боротися, на твою персональну?
- Та не треба з ними боротися, їм допомагати треба! Від міліції там «відмазувати» і т.д.

- Тобто "пірати" роблять замалим не корисну справу, допомагаючи в поширенні музики в народ за доступними цінами?
- Так точно. Я вважаю, що людина, яка дійсно хоче послухати якісний продукт таки піде купить ліцензійний CD, а для ознайомлення - піратський мр3. В кожного своє бачення якості і відповідний вибір. А піратам також сім’ї треба годувати... ну і правоохоронні органи їсти хочуть.

- Юра, ти вже вдруге згадуєш "не злим тихим" О.Е. Складається враження, що ти їх не любиш?
- Я дуже люблю О.Е., просто ненавиджу тупих клонів «а-ля ОЕ» , а це – погодься - ВЕЛИКА різниця (не погодитися не можу: що є, то є – Я.Л.)

- Як ти думаєш, шоу-бізнес як як такий в Україні є?
- Звичайно, є. В ембріональному стані...

- А що варто зробити, щоб він нарешті народився?
- Переглянути поняття «формат» і «неформат» - в нас зараз все виглядає так, ніби всі з одної пробірки. Достатньо видати одну вдалу пісню - і все, зірка. І що б ти не робив після цього – не має значення. Прикладів - вагон... Для того, щоб був шоу-бізнес потрібна здорова конкуренція, а зараз її нема. І взагалі – «неформат» - це коли ви не домовились про ціну. Я щось не так сказав? (якби і хотіла заперечити, то нема що – Я.Л.)

- А з "Механічним апельсином" про ціну домовитися легко?
- Гроші вперед!!! (аж проситься аналогія: «утром – деньги, вечером - стулья» - Я.Л.)

- Восени вийде другий студійний альбом "М.А.". Наскільки він буде відрізнятися від "Бойчуцького блюзу"?
- Це фактично зовсім інший матеріал... абсолютно нічого спільного з «Бойчуцьким блюзом»... про новий альбом можна судити вже з перших радіосинглів, що вийшли в медіа-простір . А все решта – побачим.

- Яку характеристику майбутньому альбому дав би ти (навіть не думай відпиратися "упередженістю")?
- Попса (сам сміється над тим, що сказав – Я.Л.), «сльози і соплі Лєонардо Ді Капріо».

- А якщо серйозно?
- А якщо серйозно - то нам дуже подобається те, що вийшло: мелодійна американізована поп-музика. Ми постійно намагались дійти до такого рівня матеріалу і загального саунду. І, дякуючи компанії ФДР та студії «Фенікс» нарешті вдалося. Послухаєте - скажете. Маю надію, що щось хороше.

- Перші радіосингли -"Більше не плач" і "Ми будем разом" - мали непогані рейтинги в хіт-парадах. Як ти думаєш, з чим це пов'язано? І взагалі – якою має бути пісня, щоб сподобатися слухачам?
- Пісня має бути «сопливою». А рейтинги пов’язані це з ВЕЛИЧЕЗНИМИ коштами, вкладеними в рекламу цих пісень (і знов самому смішно стало – Я.Л.)

- А як тоді пояснити концертний успіх таких треків як "Стєрва", "Така робота" чи, наприклад, "Моя колишня" - з першого альбому? Там лірикою і не пахне, а людям подобається.
- Значить, кожен знайшов там частинку своїй правди... Це все - пісні з життя. Тому і зрозуміло людям, про що ми співаєм, без всяких філософських «наворотів». Насправді - пісня має бути мелодійною, тоді людям буде приємна і потрібна така музика.

- До речі, про філософію і про життя. Що таке для тебе музика?
- Хм... я завис... як старий добитий комп (точно завис – Я.Л.).

- (чекаю відповіді)????
- Не знаю навіть, що сказати... ми так живем - от і все. Я, напевно, мав сказати щось дуже пафосне і мудре ? Вибачте, маєм те що маєм.

- А так - то як? Як живе музикант? І що таке "музикант" - покликання, професія, талант?
- Хвороба. Це - найточніше визначення поняття «музикант».

- В наш час слухач хоче бути ще і глядачем - маю на увазі кліпи. Плануєте?
- Плануєм. Зараз якраз проводим зйомки нашого першого відео .

- На яку з пісень, якщо, звичайно, не таємниця?
- Нема таємниці: на пісню «Більше не плач». Ми, звичайно, і раніше думали над зйомкою відео, але все якось часу не вистачало... тепер вже мусим довести до завершення.

- От зараз у вас, здається, планується концертний тур, в які міста думаєте навідатися?
- На разі нічого не плануєм. Особливого на рахунок туру - зайняті пошуком концертного менеджера, який буде цим займатись, і записом акустичного кантрі-альбому, про який давно мріяли. Зараз є лише попередні домовленості (Київ, Трускавець, Львів, Тернопіль, Ужгород та Луцьк), але, думаю, якщо нам пощастить з менеджером - цей тур буде суттєво збільшений. Чекаєм пропозицій .

- Ти згадав акустичний кантрі-альбом. Чому саме кантрі?
- Хм... Скоріше за все тому що нам подобається кантрі-музика. Але не та, котру крутять по мас-медіа, а автентична... справжня, з «сільським» звуком і мінімумом музичних інструментів.

- Яку найвищу планку ставить собі «Механічний апельсин»?
- Щоб сер Джонні Кеш був у нас на розігріві. Але…

- Скажи чесно, коли ви того досягнете, мемуари писати будеш?
- Не буду. Це точно. Я просто патологічно лінивий .

- Спробуй побути провидцем: яким буде «Механічний апельсин» років так через 5?
- Не знаю... Тут щось загадувати буде недоречно. Ми так в 1999 почали загадувати - після того десять років зібратись не могли. Подивимся. Хочеться вірити в краще.

- А що було у 1999 -му?
- В якому розумінні «було»? Я перший раз одружився; син в мене старший народився - Владислав .

- Ти сказав, що старший син - в тебе ще є діти?
- Так. В мене ще є молодший син – Орест

- А в музичному плані чим відзначився 99-й рік?
- Та різне було: і зали повні, і концертів купа, і грошенята водились, і дівчата гарні. Ну і проблем не бракувало, особливо особистого характеру… А суто в музичному… Був тоді такий момент, що ми чітко зрозуміли - все, далі нічого не може бути, поїзд пішов і ми на нього не встигли. Тоді і почали загадувати всіляке... А не вдалося.

- Наскільки мені відомо, у "Механічного апельсину" є фан-клуби. Спілкуєтеся з ними?
- А що, вже є фан - клуби? Дивно...
- Є-є, тепер будеш знати (моя черга дивуватися – преса, про фан-клуби вже знає, а «Механічний апельсин» - ще ні. Агов, люди, дайте ся чути! – Я.Л.).
- Тепер буду.

- Буває, що шанувальники (ну а шанувальниці і поготів) "з великої любові" створюють об'єктам оної певні незручності. Були прецеденти?
- Було декілька разів... Але для чого тоді на сцену лізти? Для того щоб були шанувальники і шанувальниці! І якщо хтось каже що вони не дають жити - брешуть... або самі не мають, а хочуть. Загалом, все це дуже класно! І не буває проблем з ночівлею (хитрюще посміхається – Я.Л.)

- З 1999 го по 2009 "Механічний апельсин" був, можна сказати, в андеграунді. Але ж гурт існував?
- Гурт існував з 1992 року і весь час в андеграунд. А якщо говорити про період 99-2009, то колективу як такого не було: були поодинокі спроби і «квартирники» . Тому нам дуже дивно бачити в Мережі альбоми, датовані цим періодом.

- Які саме записи можна надибати?
- Записи можна надибати різні, навіть не наші, але під нашою назвою. Зустрічав навіть унікальні речі: наприклад, наші пісні не в нашому виконанні, але під назвою. Отак.

- Що з того всього справді ваше?
- По-різному буває... але нормальних записів з 90-х в нас нема. Тому це восновному хлам.

- І як ви реагуєте на такі «ексклюзиви»?
- Слухаєм і отримуєм задоволення.

- Теперішній склад - зовсім новий, чи залишисвя хтось зі старих часів?
- Всі музиканти теперішнього складу вже були в М.А. у різні періоди існування гурту, а Андрій (барабани ) - взагалі беззмінний з 1996 року .

- Що спонукало знову зібратися?
- Бажання заробити багато грошей (щось мені підказує, що не тільки… але про інші мотиви Юра мовчить – Я.Л.)

- «Механічний апельсин» підтримує дружні відносини з Lions MC Україна. Як сталося, що ви потоваришували з байкерами?
- Навіть не знаю. Якось так само собою вийшло. Просто це наші друзі , які нас підтримують і допомагають нам.

- А самого на дорогу не тягне?
- Тягне постійно, але часу і вміння, на жаль, катастрофічно не вистачає . Може, з часом .

- «Механічний апельсин» - команда досвідчена, вже, так би мовити, зі статусом. Молодим колегам якось допомагаєте?
- Це питання не до мене - питайте в молодих. Хоча підтримуєм дружні стосунки з багатьма командами. Крім того, як в рок-музиці можна ділити на «молодих» і «старих» ? Ми ж одною справою зайняті.

- І все ж таки, що би ти порадив тим, хто теж "хворий" музикою, але на разі тільки починає рух в напрямку сцени?
- Рухатись в іншу сторону. І остерігатись моди.

- Тобто? Мода - це що (в твоєму розумінні)?
- Мода - це бути як всі, але гірше. Уявіть собі ксерокопію ...

- І - на завершення нашої розмови - чого чекати від "Механічного апельсину" найближчим часом?
- Чекайте від нас другий альбом і перший відеокліп, а також багато концертів. Успіху всім!!!

Дякую Юрі за вичерпні відповіді. Допиваємо каву. Ще кілька хвилин говоримо про все одразу і ні про що взагалі. Враження від розмови – більш ніж приємні. Ніякої «звіздності» і зарозумілості, бажання справити враження чи «задавити» авторитетними судженнями. Розумію – поки на нашій сцені ще є люди, які, попри визнання і здобутки, залишаються Людьми, -є надія, що музика не перетвориться на бездуховний товар, на приземлений засіб заробляння грошей. Погодьтеся, хочеться ж щирості, правдивості, емоцій, а не «прилизаного» пафосу і прогірклої фальші. Тому буду чекати другого альбому «Механічного апельсину», щоб наслухатися досхочу невимученої якісної музики, чого і Вам бажаю!

Читати ІНТЕРВ'Ю > Інтерв’ю з вокалістом гурту "Механічний апельсин"

{photos}
 • 0
20.08.2010, 10:24 Переглядів: 2 711 Коментарів: (0)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Добавление комментария

Ваше Ім'я:*
Ваш E-Mail:*
Коментар:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показаних на зображенні: *

Ukrainian Russian Belarusian English Polish French German Italian Spanish


Найпопулярніше

Партнери

 • АНШЛАГ - заказ, бронирование, доставка билетов
 • Интернет-билет: сервис продажи билетов на развлекательные мероприятия. Спектакли, концерты, шоу, цирк
 • Заказ билетов, Афиша, на концерты, театр, цирк в Киеве, е-билеты, бронирование, доставка
більше лінків
наша кнопка:
Український / украинский рок-портал ROCK-UA.COM


Реклама

100% records A4stazy Arhey cover Crystal Hall Dиректорія EP F.R.A.M. Flёur General Music Infinite Tales metal MORiA Mysterya party Pitt Madison Rising Route 66 Stereo Plaza Sunrise Suzanna ELPy Witch Hunter Ария АукцЫон Барви Барвы Безпека Бинго Бочка Брати Гадюкіни Бумбокс Бурбон Біла Вежа Бінго Восьмий День Гайдамаки Дворец спорта Диана Арбенина ИнТим Киев Ленін Ляпис Трубецкой Мельница Монолит Обійми Дощу Океан Ельзи Олег Скрипка Оргия Праведников Прайм Пропала Грамота Ренесанс Сергій Кузьмінський Славянский Рок Слов`янський Рок ТНМК ТаРУТА ТаРута Филин Цензор Чорна Рада Штольня Штольц акустика альбом вечеринка видео відео гитара голосування день народження день рождения журнал звіт интервью клип клуб клуб Ленин клуб Прайм кліп конкурс концерт отчет портал презентация презентація програма программа проект пісня рок сайт сингл сольник тур фестиваль фото фотозвіт юбилей ювілей інтерв’ю

Теги сайту