RSS
ROCK-UA.COM » СТАТТІ » Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)
Категорія: СТАТТІ Автор: ЖеЖе

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

17.04.2010 в славетному місті Ніжин відбулося чергове паті, організоване гарною дівчиною на ім’я Morffea Ventrue (вона ж Ніка). На цей концерт особисто я чекала майже півроку! Ще з «МетЁлки», тож наскільки бажаним він був, можете собі уявити. Бажання зустрітись з давніми друзями, завести нових та просто гарно провести час пересилило усі стримуючі фактори. Та і на заклик зазирнути «в мир зазеркалья, где все присутствующие будут вам друзьями с синими и зелеными глазами. Где танцы - это слэм, а музыка - звон диадем» складно було не відгукнутися. Тож до маленької музичної столиці з’їхалися меломани з Києва, Чернігова, Одеси, Донецька…

Під час підготовки до фесту змінювався і склад гуртів, і хедлайнер, і дата проведення, але він все-таки відбувся і це не може не радувати. Адже дефіцит цікавих (саме цікавих!) концертів все-таки відчувається. Особливо в таких невеликих містах, як Ніжин. І добре, що знаходятьсяі відчайдушні люди (тим паче дівчата!), які незважаючи на всі труднощі, не зупиняються і намагаються розвивати музичну культуру в своєму місті, якою б невдячною справою це не було.

Але, враховуючи кількість запрошених гуртів (спочатку їх планувалося 14, але через хворобу вокалістки один гурт не зміг прийняти участь у концерті), певних негативних моментів уникнути було неможливо. Зокрема, це затримка саунд-чеку і, відповідно, початку концерту, порядку та тривалості виступу. Що не найкращим чином відобразилось на першому враженні про концерт та його організацію. Бажання музикантів якнайкраще налаштувати апаратуру та показати себе перед глядачами досить логічне, тому кожен викручувався, як міг.

Сам Ніжин зустрів гостей позитивним кольором будівлі «Клубу Залізничників», але досить похмурою погодою, тому і чекати на початок  концерту доводилось усіляко себе підігріваючи. Після доволі передбачуваної 2-х годинної затримки, концерт нарешті розпочався. На сцені з’являються кумедні ведучі, Гаріс і Харіс, у баскетбольних шортах та вишиванках, і настрій одразу ж покращується. Перші слова – подяка організаторам за влаштований фест та розігріваюча пісня про капітал від ведучих (О, боги! Вони ще й грати і співати вміють:).

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

Гуртом, якому випала нагода відкривати концерт, стали гості з Чернігова HELLo SprinG (Інді). На цю «жертву» вони пішли з власної ініціативи, адже в той самий день мали ще один концерт. Білява вокалісточка з доволі дзвінким голосом впоралася із своїм завданням досить непогано. Пісні російського виконавця Дельфіна трохи розворушили публіку і підготували до подальшого відриву, який влаштував гурт CriSiS (Thrash metal) з м. Носівка.

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

Хлопці, як-то кажуть, «валят мЯтал». Грубий чоловічий вокал, потужна музика, грізний вигляд та пафосні (в хорошому сенсі) пози на сцені нарешті змусили народ відриватися і навіть пуститися у слем. «Треш и угар» було забезпечено.

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

Цю хвилю підхопили melodic-metal’істи Empathica з м. Чернігова. Гурт цей цікавий не лише своєю музикою, а й складом музикантів. Перш за все драмером, який встиг відзначитися ще задовго до виходу на сцену, співаючи в гримерці пісень під гітару. А коли він вийшов на сцену босоніж, його ім’я вже знали всі і скандували між піснями саме його, а не назву гурту, з яким він виступав цього разу. Запам’ятався також гітарист із яскравою помаранчевою гітарою, яка виглядала наче саморобна (хоча, можливо, так воно і є:)). Ну, і звичайно ж вокалісти – хлопець та дівчина, голоси яких гарно звучали та чудово поєднувалися. Юнак навіть примудрявся під час співу, ще й на клавішних грати, що трохи вплинуло на чистоту вокалу. Однак, під час виконання кавера на пісню гурту ManowaR, його місце зайняла вокалістка, надавши можливість також трохи повідриватись на сцені.

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

А от найбільший «відрив» прогнозували гості з Одеси – гурт Holywar, які запам’ятались своїм «пафосным дядькой в коже» і розлогою відповіддю на каверзне питання ведучих щодо колишнього гурту Анатолія та його теперішнього проекту Holywar, якому зараз він віддається іще більше, адже це вже особисто його дітище.. І хоча гурт зібрався лише минулого року і відіграв всього декілька концертів, виглядав він досить-таки переконливо. Потужний хеві-метал прийшовся до душі багатьом, особливо тим, хто також вважає своїм кумиром гурт Judas Priest. Порадував також кавер на пісню «Warriors Of The World» гурту ManowaR та власна лірична композиція «Памяти». Однак, під кінець виступу вже складалося враження, що у Holywar сьогодні сольник. Факт перевищення ліміту відведеного на виступ часу не надто надихав решту гуртів, яким довелося скорочувати свою програму, аби люд встиг оцінити і їх творчість.

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

«Пік» фестивалю, коли глядачам якраз найбільше кортіло «м’яса» та «відриву» було перервано виступом досить неординарного колективу з Києва Mortifer deflorationis (sympho-death). Одразу ж згадується рядок з пісні «Чорний стяг» гурту Біла Вежа: «В ланцюгах ведуть тисячі невдах, взяті у полон, закуті, в кайданах..». Адже саме закутих в кайданах, в масках на обличчі та під конвоєм озброєних вояків, музикантів вивели на сцену. Що саме і як вони співали я з переляку навіть не запам’ятала:), але такої вистави на цій сцені я побачити ніяк не очікувала. Страх межував зі сміхом, адже в залі під час виступу «Дефлораторів» народ спілкувався на тему дефлорації, тож для когось цей концерт відкрив не лише нові імена в музиці, а й деякі корисні факти з інших галузей життя.

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

 ще одним колективом, який поспішав додому був арт-проект "G.O.S.T.I.". До складу якого входять два організатори, учасники інших колективів, які також були задіяні у цьому концерті і тому метушня, пов’язана з підготовкою та проведенням концерту трохи вибила їх з рівноваги. Та все, що вони встигли показати за 7 хвилин свого виступу, глядачі оцінили. Принаймні, була можливість замислитися про життя та його скінченність.

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

І от нарешті на сцені гурт, який вже давно готовий роздати «м’яса», якого так бажали глядачі. Це ще одні гості зі столиці – гурт Арагон. Назва яких ніяким чином не пов’язана з іменем героя трилогії Дж. Р. Толкієна «Володар кілець», хіба що співзвучна.

Фанів цього гурту в залі було, мабуть, найбільше, про що свідчила їх активна підтримка. Особливо відзначився один юнак із плакатом з яскравим написом «АРАГОН», який відчайдушно ним розмахував перед сценою. Також гітарист гурту CriSiS не в змозі був стримувати власні емоції, та влаштував stage-jumping. Добре, що його підтримали (в усіх розуміннях слова:)) і він не гепнувся «фейсом об тейбл», як-то кажуть.

Цю відданість музиканти оцінили і грали з іще більшою віддачею. Один з гітаристів настільки розійшовся під кінець виступу, що ледь не зґвалтував власну гітару. За що його охрестили «гітарофілом»:). Загалом складно повірити, що гурт існує всього два роки, адже на сцені музиканти почуваються дуже впевнено і справляють враження вже досить досвідченого гурту. Як на мене, хедлайнери не ті, хто існує довше чи виступає в самому кінці концерту..

Видно, що хлопці працюють над собою, іміджем гурту, самовдосконалюються творчо та особистісно. Продовжуйте в тому ж дусі і через деякий час, сподіваюсь, ви нас дивуватимете ще більше!

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

Наступним на сцену вийшов не менш цікавий гурт, оригінальний в своєму стилі, зовсім не схожий на ті, що вже виступали. Це Обійми Дощу, також з Києва, які грають depressive rock. Оскільки особисто я вже не вперше присутня на їх виступі, можу сказати, що їх rock не такий вже й depressive. Звісно, під таку музику особливо не послемишся, але атмосферу, яка створюється, можливо порівняти хіба що з нірваною чи катарсисом. Думаю, кожен оцінив для себе цей гурт. Навіть ті, хто не є прихильником подібного стилю.

На жаль, через затримку початку концерту, занадто великої кількості учасників та все-таки скінченності запасу сил, грошей та витривалості у людей, частина їх покинула концерт і наступним гуртам довелося несолодко. Стільки часу чекати на свій виступ і грати для майже пустого залу.. Не позаздриш.. Як висловився один з музикантів, «всегда время нужно брать с запасом, а группы - с дефицитом». Сподіваюсь, на наступний раз організатори врахують свої промахи і усім буде щастя:).

В той час, коли доречно вже було б закінчувати концерт, ведучі оголосили, що це лише перша половина і влаштували конкурс. В якості призу було розіграно обіцяні «рідкі» призи – ящик пива, а завданням було зобразити зозулю. Судячи з побаченого, я не впевнена, що учасники конкурсу напевно знають, як виглядає цей птах, але дупло в їх сценці точно було:).

Отож, ті, хто залишився до переможного кінця – герої, але я цього разу, на жаль, не в їх числі. Тож в двох словах про решту гуртів із власних вражень з попередніх концертів та відгуків очевидців.

Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

Уставшее Сердце - (м.Донецк) грають в стилі dark romantic сумні пісні про кохання та інші людські почуття. Вічна тема. Судячи з костюмів, виступ цього гурту також було цікаво принаймні дивитись.

F.R.A.M.- (м. Київ, mittelalter-rock). Цей гурт запам’ятався перш за все своїм блондинистим (мабуть, навіть блакитнооким :)) волинщиком. Знаю, що цей гурт завжди дивує своєю оригінальною фолковою музикою та, звичайно, музичними інструментами. Тому шкодую, що не потрапила на їх виступ. До того ж, вже стало традицією на кожному концерті презентувати нового учасника колективу. Минулого разу це був вокаліст, цього – басист. Сподіваюсь, ці зміни лише на краще.

MARVEL - (м. Київ, alternative-rock) були заявлені як хедлайнери. І недарма, адже гурт стрімко набирає обертів і збільшує чисельність своїх фанів. Нещодавно випустивши свій дебютний альбом "В каждом из нас", приїхали презентувати його і в Ніжин. Бачивши на власні очі вже не один їх виступ, я абсолютно не дивуюся позитивним відгукам і про цей концерт. Як виразилася Morffea про цей гурт, «милые ангелочки с перцем»:).

Для тих, хто ще мав сили та кмітливість, була можливість виграти диск Марвелів, вгадавши назву пісні, яку виконували в свій час Depeche Mode та Marilyn Manson.

Смертний виРОК - (м. Чернігів, alternative/death metal). Знову ж таки, якби не пізня година, мали б можливість «порвати» усіх, адже виступили добре, але вже для малої кількості глядачів.

Контури Тіней (alternative) – єдиний гурт з міста-хазяїна фесту. Не дивлячись на те, що після виступу хедлайнерів народу ще значно поменшало, але із «залишків» Контурам все-таки вдалося вичавити пару емоцій і змусити народ відриватися.

Наостанок мушу сказати, що кожен гурт був оригінальним у своєму жанрі і, не дивлячись на таку різноманітність стилів, кожний знайшов щось для себе. Тому ще раз величезна подяка організаторам, гуртам та усім, хто був присутній на цьому святі Весни, музики та драйву!

P.S. Я требую продолжения банкета! :)

фотозвіт №1, фотозвіт №2

Читати СТАТТІ > Spirit of Fairy Spring Fest (м. Ніжин)

{photos}
 • 0
25.04.2010, 10:40 Переглядів: 4 716 Коментарів: (7)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Відвідувачі
28.04.2010, 00:43
коментарів: 602

ЖеЖе

ХедЛАЙНОрів Морфея не пригласила бы fellow только высший пилотаж!
Гості
28.04.2010, 00:40
коментарів: 0

GarisAndHaris

Ех ти... більше не втикай... тимпаче хедлайнерів! wink
Або ХедЛАЙНОрів wink
Відвідувачі
28.04.2010, 00:35
коментарів: 602

ЖеЖе

Цитата: GarisAndHaris
і звичайно ж "Гаріс і Харіс"

шось я провтикала такий гурт wink
Гості
28.04.2010, 00:20
коментарів: 0

GarisAndHaris

Ми повністю згодні з ЖЖ, з приводу Хуливор... не хочеться знову починати цю тему... але так не робиться..., а загалом гурт віступив непогано..))

Щодо останніх гуртів, хочемо відмітити гурт "Обійми дощу", "Арагон", "Марвел", "Контури тіней" і звичайно ж "Гаріс і Харіс"
wink

Дуже хочемо подякувати ЖЖ, а також Rock-ua.com ну і організаторів свята загалом... .

P.S. Гаріс
Я тоже требую продолжения банкета..!!! fellow
Відвідувачі
26.04.2010, 14:18
коментарів: 602

ЖеЖе

Tigra,
а Empathic"е от ЖеЖе какая подяка!!! Еще раз встретиться с Ванькой было, пожалуй, самым большим подарком! winked feel Да и группа мне ваша понравилась fellow
Именно передать атмосферу концерта я и пыталась. Вроде бы получилось feel
Гості
26.04.2010, 13:39
коментарів: 0

Tigra

подяка ЖеЖе від гурту Empathica.
ти як завжди вміло передала настрій вечора:)
і ті, хто не потрапив на фест, читаючи статтю, тихо заздрять)
Відвідувачі
26.04.2010, 00:38
коментарів: 602

ЖеЖе

Ще раз прошу вибачення у тих гуртів, на чий виступ не дочекалась sad
Сподіваюсь, ще буде не одна можливість вас побачити і почути fellow

Добавление комментария

Ваше Ім'я:*
Ваш E-Mail:*
Коментар:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показаних на зображенні: *

Ukrainian Russian Belarusian English Polish French German Italian Spanish


Найпопулярніше

Партнери

 • АНШЛАГ - заказ, бронирование, доставка билетов
 • Интернет-билет: сервис продажи билетов на развлекательные мероприятия. Спектакли, концерты, шоу, цирк
 • Заказ билетов, Афиша, на концерты, театр, цирк в Киеве, е-билеты, бронирование, доставка
більше лінків
наша кнопка:
Український / украинский рок-портал ROCK-UA.COM


Реклама

100% records A4stazy Arhey cover Crystal Hall Dиректорія EP F.R.A.M. Flёur General Music Infinite Tales metal MORiA Mysterya party Pitt Madison Rising Route 66 Stereo Plaza Sunrise Suzanna ELPy Witch Hunter Ария АукцЫон Барви Барвы Безпека Бинго Бочка Брати Гадюкіни Бумбокс Бурбон Біла Вежа Бінго Восьмий День Гайдамаки Дворец спорта Диана Арбенина ИнТим Киев Ленін Ляпис Трубецкой Мельница Монолит Обійми Дощу Океан Ельзи Олег Скрипка Оргия Праведников Прайм Пропала Грамота Ренесанс Сергій Кузьмінський Славянский Рок Слов`янський Рок ТНМК ТаРУТА ТаРута Филин Цензор Чорна Рада Штольня Штольц акустика альбом вечеринка видео відео гитара голосування день народження день рождения журнал звіт интервью клип клуб клуб Ленин клуб Прайм кліп конкурс концерт отчет портал презентация презентація програма программа проект пісня рок сайт сингл сольник тур фестиваль фото фотозвіт юбилей ювілей інтерв’ю

Теги сайту