![]() |
Щойно відгримів один музичний фестиваль - Слов’янський Рок, як на носі вже наступний. Якщо звернутися до історії його виникнення, то тут ситуація доволі заплутана, хоча і досить тривіальна. Планувалося відкриття нового масштабного музичного фестивалю – Молодіжна Хвиля (МоХ), який мав на меті об’єднати різні музичні стилі, дати можливість показати свій талант, «засвітитися» новим зіркам та просто виступити вже більш відомим гуртам.
Але не так сталося, як гадалося. В один прекрасний день організатори просто зникли без жодних пояснень (прямо як з Елітою-Центр :)). Клуб замовлено, апарат є, майже 50 запрошених гуртів, які мали брати участь у триденному фестивалі, мусили здавати квитки до Києва (а дехто навіть і не знав про таку новину). Тому обурений народ на чолі з арт-директором клубу «Ленін» Йожиком, аби добру не пропадати, взяв ініціативу в свої руки і все-таки провів фестиваль, але вже під іншою назвою – ХАМ (Хвиля Антигламурної Музики). Оскільки бажаючих виступити все-таки було чимало, дійство розділили на два дні. Креативні організатори нашвидкоруч зібрали «компетентне» журі та на перший конкурсний день вигадали різного роду випробування для музикантів, аби ті могли сповна продемонструвати свої таланти та можливість демонструвати свої музичні здібності за будь-яких несприятливих для цього умов. Як то: грати на гітарі лежачи у ванній (добре, що порожній)), на барабанах із зав’язаними очима або співати в мобільний телефон з іншої кімнати.
![]() |
![]() |
![]() |
З усіма цими завданнями гурти впоралися відповідно до своїх музичних здібностей та почуття гумору і отримали такі оцінки:
- Biss Trikulin (гранж)17
- Клетки мозга (панк-рок) 17
- MilkIt (alternativе rock)18
- Doza (рок) 10
- PlintuS (панк-рок) 16
- Respect your mom (indie\ grunge\ riot)18
- Rattle Rats (панк-рок)18
- The Nonsense (alternativе rock)18
- Йожики (нео-панк) 20
- 2.5.5. (хеппи-панк) 20
- Мама я радио (поп-панк) 19
- Alinda (post-рок) 20
Незважаючи на повну дезорганізацію процесу та сумбурність заходу, вечір видався доволі веселим. Мабуть, завдяки переважно панковій стилістиці гуртів все пройшло «на позитиві», хоча не обійшлося і без тілесних ушкоджень та прокльонів на адресу організаторів від гуртів, які з тих чи інших причин так і не змогли виступити.
Після такого першого «млинця» другий частувати вже не дуже хотілося. Однак, нема лиха без добра і другий день приємно вразив повною протилежністю першому. Починаючи з більш хеві-металевого музичного напрямку колективів, більшою професійністю та відповідальністю і закінчуючи організаційними питаннями - наявністю ведучого, чіткого списку та графіку виступів. Музикантам вже не доводилося шукати організаторів та один одного, однак конкурсів вже не було (не це елементарно не вистачило б часу), тому гурти демонстрували свої таланти у більш звичний спосіб.
Відкривали другий день фестивалю юні глемери Black n' White. Повна відповідність стилю – зовнішній вигляд, тип вокалу, подача матеріалу, відчуття сцени – все це глядачі сприйняли на ура, однак журі 1 бал все-таки притримали.
Через певні непорозуміння гурт V1nS зіграв не всю заплановану програму, що призвело до невдоволення обох сторін і низького балу від жюрі. Жіночий вокал Never-seen припав до вподоби більше, тому гурт отримав майже найвищий бал. Трешери A4stazy та Radiance довели народ майже до сказу своїм «Інфоконфліктом» так, що вони вже були майже Ready for the Ride.
The Tempest здивували усіх не тільки своїми тривалими композиціями (за виділений час встигли відіграти всього дві пісні), нетиповим вокалом, а й цікавими костюмами та навіть сценічним гримом. Недарма свій стиль вони визначають як art-flame.
Незвичайний академічний баритон вокаліста Чорної Ради, поведінка на сцені та взаємодія з публікою в сумі передбачувано дали найвищий бал.
Творчість LED WIND в усьому просякнута духом легендарних Led Zeppelin – починаючи від назви, закінчуючи деякими деталями вбрання та виконуваними каверами на пісні згаданого груту, також знайшла своїх поціновувачів. Дуже цікаві і стильні хлопці, однак від журі отримали лише 18 балів (моє улюблене число :)).
Троя та COLONY OF SODOMY остаточно «добили» публіку, яка вже не в змозі була стримувати внутрішню енергію, тому заходилася виплескувати її в слемі, який часом призводив не лише до порушення спокою більш стриманих відвідувачів, а й до негараздів зі звуком і апаратурою. Адже у цьому коловороті людей у клубі траєкторія деяких час від часу співпадала із місцезнаходженням апарату на сцені... У певний момент ситуація дійшла до точки кипіння і довелося навіть викликати охоронця аби вона зовсім не вийшла з-під контролю.
Заспокоїти збуджений натовп вдалося гурту ПОСТ.СКРИПТУМ, який виділявся на фоні попередніх трешових команд більш спокійними і певною мірою попсовими композиціями, які розраховані на дещо іншу публіку. На жаль, журі це оцінило лише найнижчим за весь вечір балом.
Broken Toys Gallery показали справжній металкор, багатьом він прийшовся до душі і свою прихильність народ із задоволенням проявляв у слемі. Кожен божеволіє по-своєму :).
Своїм виступом переможці фестивалю Слов’янський Рок-3, ч.2 – гурт Слов’янський Устрій ще раз показали, що український рок існує і яким різноплановим він може бути. Сильний, я б сказала, нетиповий для стилю хеві тенор, органічно звучав як у ліричних баладах, так і у драйвових хард-рокових темах.
Закінчували конкурсну програму не менш патріотично-позитивні рокери з гурту ЯроДан. На жаль, через велику кількість учасників та неможливість зупинити плин часу, їм довелося виступати майже перед пустим залом, адже вже була майже 12-та година ночі. Тому оцінити творчість гурту змогли лише найстійкіші поціновувачі року. А організатори замилювали очі щільною завісою диму і в якості компенсації нагородили гурт найвищим балом.
Отже, оцінки жюрі за другий день:
- Black n' White (Hard'n'Heavy Glam Rock) 19
- V1nS (Melodic Metalсore/Alternative)16
- Never-seen (метал) 19
- A4stazy (треш-метал) 17
- The Radiance (thrash/heavy)19
- The Tempest (progressive art-flame) 19
- Чорна Рада (металл) 20
- LED WIND (Hard'N'Heavy/Post-Grunge) 18
- Троя (Heavy Metal) 20
- COLONY OF SODOMY (brutal death core) 20
- ПОСТ.СКРИПТУМ (рок) 16
- Broken Toys Gallery (metalcore/mdm) 18
- Слов’янський Устрій (хард-рок) 20
- ЯроДан (добре-темперований хард-рок) 20
![]() |
![]() |
![]() |
Тож чекаємо на фінал та оголошення щасливчиків, яким дістанеться головний приз – 10 л пива та участь у концертах в клубі «Ленін» впродовж півроку.
фотозвіт№0, фотозвіт №1, фотозвіт №2
ЖеЖе
Вы можете сами написать свои впечатления о первом дне фестиваля. Я и не говорю, что кто-то в чем-то виноват. Счастье, что вообще нашлись люди, которые всё-таки его провели. Вспомните с чего всё начиналось и подумайте как могло закончится...