RSS
ROCK-UA.COM » СТАТТІ » ХаМський фестиваль у «Леніні»
Категорія: СТАТТІ Автор: ЖеЖе

ХаМський фестиваль у «Леніні»

Щойно відгримів один музичний фестиваль - Слов’янський Рок, як на носі вже наступний. Якщо звернутися до історії його виникнення, то тут ситуація доволі заплутана, хоча і досить тривіальна. Планувалося відкриття нового масштабного музичного фестивалю – Молодіжна Хвиля (МоХ), який мав на меті об’єднати різні музичні стилі, дати можливість показати свій талант, «засвітитися» новим зіркам та просто виступити вже більш відомим гуртам.

Але не так сталося, як гадалося. В один прекрасний день організатори просто зникли без жодних пояснень (прямо як з Елітою-Центр :)). Клуб замовлено, апарат є, майже 50 запрошених гуртів, які мали брати участь у триденному фестивалі, мусили здавати квитки до Києва (а дехто навіть і не знав про таку новину). Тому обурений народ на чолі з арт-директором клубу «Ленін» Йожиком, аби добру не пропадати, взяв ініціативу в свої руки і все-таки провів фестиваль, але вже під іншою назвою – ХАМ (Хвиля Антигламурної Музики). Оскільки бажаючих виступити все-таки було чимало, дійство розділили на два дні. Креативні організатори нашвидкоруч зібрали «компетентне» журі та на перший конкурсний день вигадали різного роду випробування для музикантів, аби ті могли сповна продемонструвати свої таланти та можливість демонструвати свої музичні здібності за будь-яких несприятливих для цього умов. Як то: грати на гітарі лежачи у ванній (добре, що порожній)), на барабанах із зав’язаними очима або співати в мобільний телефон з іншої кімнати.

ХаМський фестиваль у «Леніні» ХаМський фестиваль у «Леніні» ХаМський фестиваль у «Леніні»

 З усіма цими завданнями гурти впоралися відповідно до своїх музичних здібностей та почуття гумору і отримали такі оцінки:

 1. Biss Trikulin (гранж)17
 2. Клетки мозга (панк-рок) 17
 3. MilkIt (alternativе rock)18
 4. Doza (рок) 10
 5. PlintuS (панк-рок) 16
 6. Respect your mom (indie\ grunge\ riot)18
 7. Rattle Rats (панк-рок)18
 8. The Nonsense (alternativе rock)18
 9. Йожики (нео-панк) 20
 10. 2.5.5. (хеппи-панк) 20
 11. Мама я радио (поп-панк) 19
 12. Alinda (post-рок) 20

Незважаючи на повну дезорганізацію процесу та сумбурність заходу, вечір видався доволі веселим. Мабуть, завдяки переважно панковій стилістиці гуртів все пройшло «на позитиві», хоча не обійшлося і без тілесних ушкоджень та прокльонів на адресу організаторів від гуртів, які з тих чи інших причин так і не змогли виступити.

Після такого першого «млинця» другий частувати вже не дуже хотілося. Однак, нема лиха без добра і другий день приємно вразив повною протилежністю першому. Починаючи з більш хеві-металевого музичного напрямку колективів, більшою професійністю та відповідальністю і закінчуючи організаційними питаннями - наявністю ведучого, чіткого списку та графіку виступів. Музикантам вже не доводилося шукати організаторів та один одного, однак конкурсів вже не було (не це елементарно не вистачило б часу), тому гурти демонстрували свої таланти у більш звичний спосіб.

Відкривали другий день фестивалю юні глемери Black n' White. Повна відповідність стилю – зовнішній вигляд, тип вокалу, подача матеріалу, відчуття сцени – все це глядачі сприйняли на ура, однак журі 1 бал все-таки притримали.

Через певні непорозуміння гурт V1nS зіграв не всю заплановану програму, що призвело до невдоволення обох сторін і низького балу від жюрі. Жіночий вокал Never-seen припав до вподоби більше, тому гурт отримав майже найвищий бал. Трешери A4stazy та Radiance довели народ майже до сказу своїм «Інфоконфліктом» так, що вони вже були майже Ready for the Ride.

The Tempest здивували усіх не тільки своїми тривалими композиціями (за виділений час встигли відіграти всього дві пісні), нетиповим вокалом, а й цікавими костюмами та навіть сценічним гримом. Недарма свій стиль вони визначають як art-flame.

Незвичайний академічний баритон вокаліста Чорної Ради, поведінка на сцені та взаємодія з публікою в сумі передбачувано дали найвищий бал.

Творчість LED WIND в усьому просякнута духом легендарних Led Zeppelin – починаючи від назви, закінчуючи деякими деталями вбрання та виконуваними каверами на пісні згаданого груту, також знайшла своїх поціновувачів. Дуже цікаві і стильні хлопці, однак від журі отримали лише 18 балів (моє улюблене число :)).

Троя та COLONY OF SODOMY остаточно «добили» публіку, яка вже не в змозі була стримувати внутрішню енергію, тому заходилася виплескувати її в слемі, який часом призводив не лише до порушення спокою більш стриманих відвідувачів, а й до негараздів зі звуком і апаратурою. Адже у цьому коловороті людей у клубі траєкторія деяких час від часу співпадала із місцезнаходженням апарату на сцені... У певний момент ситуація дійшла до точки кипіння і довелося навіть викликати охоронця аби вона зовсім не вийшла з-під контролю.

Заспокоїти збуджений натовп вдалося гурту ПОСТ.СКРИПТУМ, який виділявся на фоні попередніх трешових команд більш спокійними і певною мірою попсовими композиціями, які розраховані на дещо іншу публіку. На жаль, журі це оцінило лише найнижчим за весь вечір балом.

Broken Toys Gallery показали справжній металкор, багатьом він прийшовся до душі і свою прихильність народ із задоволенням проявляв у слемі. Кожен божеволіє по-своєму :).

Своїм виступом переможці фестивалю Слов’янський Рок-3, ч.2 – гурт Слов’янський Устрій ще раз показали, що український рок існує і яким різноплановим він може бути. Сильний, я б сказала, нетиповий для стилю хеві тенор, органічно звучав як у ліричних баладах, так і у драйвових хард-рокових темах.

Закінчували конкурсну програму не менш патріотично-позитивні рокери з гурту ЯроДан. На жаль, через велику кількість учасників та неможливість зупинити плин часу, їм довелося виступати майже перед пустим залом, адже вже була майже 12-та година ночі. Тому оцінити творчість гурту змогли лише найстійкіші поціновувачі року. А організатори замилювали очі щільною завісою диму і в якості компенсації нагородили гурт найвищим балом.

Отже, оцінки жюрі за другий день:

 1. Black n' White (Hard'n'Heavy Glam Rock) 19
 2. V1nS (Melodic Metalсore/Alternative)16
 3. Never-seen (метал) 19
 4. A4stazy (треш-метал) 17
 5. The Radiance (thrash/heavy)19
 6. The Tempest (progressive art-flame) 19
 7. Чорна Рада (металл) 20
 8. LED WIND (Hard'N'Heavy/Post-Grunge) 18
 9. Троя (Heavy Metal) 20
 10. COLONY OF SODOMY (brutal death core) 20
 11. ПОСТ.СКРИПТУМ (рок) 16
 12. Broken Toys Gallery (metalcore/mdm) 18
 13. Слов’янський Устрій (хард-рок) 20
 14. ЯроДан (добре-темперований хард-рок) 20
ХаМський фестиваль у «Леніні» ХаМський фестиваль у «Леніні» ХаМський фестиваль у «Леніні»

Тож чекаємо на фінал та оголошення щасливчиків, яким дістанеться головний приз – 10 л пива та участь у концертах в клубі «Ленін» впродовж півроку.

фотозвіт№0, фотозвіт №1, фотозвіт №2

Читати СТАТТІ > ХаМський фестиваль у «Леніні»

{photos}
 • 100
14.02.2010, 23:34 Переглядів: 3 901 Коментарів: (8)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Відвідувачі
16.02.2010, 12:46
коментарів: 602

ЖеЖе

Lakey,
Примите наши искренние соболезнования, если это на самом деле так. Это, конечно, всё печально и неожиданно, но на одном из тех самых информационных ресурсов о смерти финансового директора написано в кавычках, что обычно означает переносное значение слов и могло означать всё, что угодно. К тому же целью данной статьи небыло выяснить причину отмены или переноса фестиваля МоХ. И я, по-моему, ничего плохого ни об организаторах, ни о самом фестивале не написала. На связь никто не выходил. Ни по телефону, ни онлайн. По-вашему, это называется "ни куда не исчезали"? да и потратить 10 секунд на звонок хоть кому-то из представителей оргов клуба, по-моему, всё-таки не так сложно, учитывая сколько человек вы подставляете (напомню - это почти 50 групп!).
В общем, здесь мы обсуждаем другой фестиваль. Надеюсь, более положительный повод для обсуждения МоХа еще будет. Всем удачи, берегите себя!

З приводу того, що мало фото та інфи з першого дня фестивалю.
Ніякого упередженого ставлення з мого боку немає. Всі гурти показали на що спроможні, зважаючи на обставини. Просто обстановка дійсно була дещо дезорганізованою та спонтанною. Насправді навіть не думала, що все так кардинально зміниться наступного дня, тому і не фотографувала особливо. Навіть не планувала щось писати. По фотозвіту видно, які гурти привернули мою увагу найбільше fellow
Гості
16.02.2010, 08:34
коментарів: 0

Lakey

Конкурсы превращают рок движение в ярмарку. Отстой!!!!!

Организаторы МОХ, хоть действительно не предупредили о переносе даты, ни куда не исчезали. А фестиваль отменился (почитайте внимательно, все информационные ресурсы, уж если пишете статью) потому что у них умер финансовый директор. Проявите хоть толику уважения к смерти другого человека!
Відвідувачі
15.02.2010, 19:28
коментарів: 602

ЖеЖе

Sato,
Вы можете сами написать свои впечатления о первом дне фестиваля. Я и не говорю, что кто-то в чем-то виноват. Счастье, что вообще нашлись люди, которые всё-таки его провели. Вспомните с чего всё начиналось и подумайте как могло закончится...
Гості
15.02.2010, 19:12
коментарів: 0

Sato

Я конечно понимаю, что участникам второго дня феста повезло больше, но отчет о первом дне можно было бы написать и поподробнее, т.к. группы не виноваты в этом "первом блине комом" по вине организации)
Відвідувачі
15.02.2010, 16:15
коментарів: 602

ЖеЖе

Доречі.

У фінал вийшли такі гурти:

Чорна Рада (метал) 20
COLONY OF SODOMY (метал) 20
Троя (Heavy Metal) 20
Слов’янський Устрій (хард-рок) 20
ЯроДан(добре-темперований хард-рок) 20
Йожики (поп-панк) 20
2.5.5. (хеппи-панк) 20
Alinda" (post-рок) 20

Мої вітання і побачимось! fellow
Музиканти
15.02.2010, 14:38
коментарів: 5

YaYolko

ну про млинці було влучно сказано, не буду сперечатись)))
коли вже люди навчаться робити "пєрвиє бліни"??? wink
на другому дні я не був, але свято вірю, що то теж було круто, раз всі удостоєні таких хороших слів fellow

--------------------

Відвідувачі
15.02.2010, 14:33
коментарів: 602

ЖеЖе

YaYolko,
Просто різниця між першим і другим днем настільки велика, що більше хороших слів написати я не змогла smile
але подуріли стовідсотково! fellow
Музиканти
15.02.2010, 14:21
коментарів: 5

YaYolko

хоча про перший день написано мало, варто зауважити, що то було круто)))
приємно вразили організація і звук)
подяка організаторам і всім, хто прийшов подуріти tongue

--------------------

Добавление комментария

Ваше Ім'я:*
Ваш E-Mail:*
Коментар:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показаних на зображенні: *

Ukrainian Russian Belarusian English Polish French German Italian Spanish


Найпопулярніше

Партнери

 • АНШЛАГ - заказ, бронирование, доставка билетов
 • Интернет-билет: сервис продажи билетов на развлекательные мероприятия. Спектакли, концерты, шоу, цирк
 • Заказ билетов, Афиша, на концерты, театр, цирк в Киеве, е-билеты, бронирование, доставка
більше лінків
наша кнопка:
Український / украинский рок-портал ROCK-UA.COM


Реклама

100% records A4stazy Arhey cover Crystal Hall Dиректорія EP F.R.A.M. Flёur General Music Infinite Tales metal MORiA Mysterya party Pitt Madison Rising Route 66 Stereo Plaza Sunrise Suzanna ELPy Witch Hunter Ария АукцЫон Барви Барвы Безпека Бинго Бочка Брати Гадюкіни Бумбокс Бурбон Біла Вежа Бінго Восьмий День Гайдамаки Дворец спорта Диана Арбенина ИнТим Киев Ленін Ляпис Трубецкой Мельница Монолит Обійми Дощу Океан Ельзи Олег Скрипка Оргия Праведников Прайм Пропала Грамота Ренесанс Сергій Кузьмінський Славянский Рок Слов`янський Рок ТНМК ТаРУТА ТаРута Филин Цензор Чорна Рада Штольня Штольц акустика альбом вечеринка видео відео гитара голосування день народження день рождения журнал звіт интервью клип клуб клуб Ленин клуб Прайм кліп конкурс концерт отчет портал презентация презентація програма программа проект пісня рок сайт сингл сольник тур фестиваль фото фотозвіт юбилей ювілей інтерв’ю

Теги сайту