![]() |
Завжди, якщо подія вже відбулася, все починається словами: проходило там, виступали, говорили ті, було стільки-то народу і стільки-то було випито цим народом. Було, було, було… І кому таке цікаве? Ну, добре, згодна – ви поїхали відпочивати, десь так, у далеку Індію чи Непал чи…, стоп, замріялася, й загубили ключі від хати, і вам довелося кантуватися у злої бабусі-сусідки, у якої немає не тільки інтернету, а й взагалі телевізора, бо там погані дядьки тільки обіцяють підвищити пенсію, але нічого не роблять; або ваш грайливий песик/котик перегриз дріт у трьох рівновіддалених один від одного місцях, і поки сервісний центр усе залагоджував, ви не слідкували за подіями і, о Господи!, пропустили наступну серію Хауса!!! Якщо ви такого не відчували, тоді: А - варто спробувати, Б – пережити й відчути щось радикально нове. Обираючи останнє, ви цілком і повністю готові потрапити на "BALKANFEST" (4- 5 грудня).
Отже, у грудні вперше в Україні відбудеться фестиваль балканської та циганської музики "BALKANFEST". Хедлайнерами фестивалю заявлені нью-йоркський gipsy-pank гурт "Gogol Bordello" та всесвітньовідомі Emir Kusturica & "The No Smoking Orchestra" (Сербія)! Нашу державу на фесті представить вітчизняний рок-гурт "Гайдамаки"! Окрім того, до нас завітають три циганські гурти: "K.A.L" (Сербія) - вдало поєднують мотиви народної музики балканських циган із сучасною музикою, "Fanfare Ciocărlia" (Румунія) - музика клезмер із запальними мотивами румунських циган, "Kocani Orkestar" (Македонія) - турецька, циганська, латиноамериканська, балканська музична суміш!
Якщо ви десь чули незрозумілі та якісь знайомі мотиви, які неспинно підіймали вас до руху чи то танцю - вам варто відвідати цей автентичний фестиваль і остаточно «поселити» його музику в серці. А ті, хто не стикалися з подібною музикою, неодмінно відкриють для себе щось нове й навіть рідне.
![]() |
До того ж гріє душу те, що фестиваль – аполітичний. «Під час підготовки "Балканфесту" були пропозиції використати політичну рекламу, але фестиваль – чистий від політики», - наголошує головний організатор Любомир Васильєв. « Проходитиме це яскраве свято у столичному Палаці Спорту, який повністю буде готовий, квитки продаються, підвищення цін на них не буде і фестиваль відбудеться у будь–якому випадку», - ось такий безхмарний прогноз на майбутні два дні фесту (4 -5 грудня). Більше того, плани організаторів ідуть далеко вперед і вже є програма попередньої розробки на 5 років, із залученням Прибалтики, Білорусі, Росії.
Цікава новина для любителів спортивного одягу: одним зі спонсорів фестивалю є фірма "Nike", тож придбавши квиток, ви отримаєте сертифікат на суму 100 грн у фірмових магазинах.
![]() |
Щиро надихає організаторів фестивалю «наша українська формація» - гурт "Гайдамаки" (лідер Олександр Ярмола). Справжні українські козаки планують записати пісню з Emir Kusturica & "The No Smoking Orchestra", робота над якою розпочнеться з прибуттям сербських музикантів. Але саме «сюрпризів» чекає Олександр Ярмола від "Gogol Bordello".
"Gogol Bordello" заради Києва повністю змінили графік і пробудуть у столиці більше ніж день. Гурт мав шалений успіх цього літа у Львові, а в Києві, майже рідному місті Євгена Гудзя (лідера гурту), не доводилося виступати. Тож саме на "BALKANFESTі" ми маємо можливість почути на власні вуха унікальну музику й побачити на власні очі феєричне шоу від "Gogol Bordello".
![]() |
Згадувати про шалене літо і не мати змоги туди повернутися? Сумувати на початку зими? Цього вам не дозволить "BALKANFEST"!!! А ви, в свою чергу, відкрийте серце емоційній, теплій, подекуди, навіть, палаючій музиці - і не пошкодуєте! Збираймо друзів і мерщій у літо!