RSS
» » Інтерв’ю з вокалістом гурту "Механічний апельсин"
Категорія: ІНТЕРВ'Ю Автор: Яна Любінецька

Той факт, що гурт «Механічний апельсин » існує з 1992 року, а дожився до офіційної платівки тільки минулого літа, напевне донині бентежить багатьох шанувальників їхньої музики і самих хлопців. Те ж саме можна сказати і про саму назву. І про те, де ж хлопці були і що робили до 2009. Оскільки питань назбиралося немало, пора прояснити «темні плями».
І допоможе у цьому вокаліст «М.А.» Юрій, якого мені вдалося таки вловити поміж концертами - роз’їздами. Зізнаюся чесно, якби не його щира любов до кави, то було би не так легко –завжди привітні, люб’язні і в доброму гуморі з Його вибагливістю слухачем, від нашої братії втікають як чорт від ладану: мовляв, ото маєте прес–конференції – тіштеся, а на п’яти не наступайте. І то зовсім не тому, що «зазвіжджені». Дуже навіть навпаки – скромні вони і не люблять зайвої уваги до своїх персон: головне, кажуть, – музика.
Але цього разу відвертітися не вдалося. Перемогла дружба… і кава.
Отже, починаю «допит»:
- Юра, розкажи, будь ласка, який стосунок має назва гурту до культового роману Берджеса, якщо такий взагалі є?
- Назва «Механічний апельсин» має прямий і безпосередній зв'язок з твором Берджеса... колись ми (я маю на увазі перший склад команди) прочитали цю книжку і вирішили, що наше угрупування буде називатись саме так. Тепер вже важко напевно сказати чому... Скажемо так: маєм те, що маєм , а кому цікаво - нехай читає книгу на нашому офіційному сайті http://rock-n-roll.net.ua  і шукає зв'язок між нами і романом.

- «Механічний апельсин» існує вже 18 років. Досить немало, як-не-як. Теперішній склад довго гартувався?
- Теперішній склад я взагалі вважаю найсильнішим і найбільш згуртованим, справді дружнім. Тому можу сказати точно: гартувався він дуже легко і невимушено (посміхається – Я.Л.)

- Кого з колег по інструменту згадуєш найчастіше?
- Найчастіше згадую Олексія Максимова . Він, на жаль, помер декілька років тому. А також Сашу Осташко... Шкода, що не можу ніяк знайти його. Та всіх згадую - нам завжди щастило на хороших людей і музикантів водночас.

- Пам’ятаєш перший виступ?
- Звичайно, так. Такі речі не забуваються. Перший наш виступ проходив у ЖЕКівському підвалі, в сусідньому будинку. Там залишилось пустуюче приміщення і двоє наших друзів проводили там невеликі сейшени «для своїх». Вже, на жаль, не пригадаю їх імен, але дай їм Бог здоров’я за їхню працю.

- Що саме запам’яталося найбільше?
- Багато запам’яталось. Особливо один дуже смішний випадок у Калуші... Але тут я його розказувати не буду. Це, скажімо так, для внутрішнього використання (на вмовляння не піддається, мовчить як партизан – Я.Л)

- А були ще якісь курйозні випадки з тих, які «для преси»?
- Всі пов’язані з дівчатами - так що для преси нема нічого (і так завжди! –Я.Л.) Нехай преса приходить на наші концерти - це сам пособі курйоз (даю собі слово – піду – Я.Л.)

- Що змінилося з того часу – маю на увазі ваше сприйняття музики?
- Та, в принципі, нічого дуже в сприянятті музики і не змінилось... ми ж не граєм «в попу-рок» (єхидно посміюється, певно згадуючи якісь закиди на тему «попсовості» –Я.Л.) Це в них все змінюється в залежності від того, що цього року «Океан Ельзи» випустив. А у нас все ок!

- А в чому ти сам бачиш відмінність між поп-музикою і «попсою» і чи є, на твою думку, така різниця?
- Поп-музика - це «Бітлз», а попса – «Ласковий Май». Думаю, що відмінність помітна (чомусь зразу згадується Юрина «коронна » фраза – «дурне питання -300 гривень», сподіваюся відбутися ще одною кавою – Я.Л.)

- В Інтернеті крім офіційних можна надибати ще записи демо треків, які не ввійшли у «Бойчуцький блюз», концертні live… Що з того дійсно «апельсинівське» в повному розумінні слова, а що – «ведмежа послуга» піратів і шанувальників?
- Це взагалі болюча тема: ми ніколи серйозно не ставилися до наших записів, хоча записувались постійно... та й концертних записів не бракувало. Перший, так би мовити, справжній альбом «Механічного апельсину» вийшов минулого року і називається «Бойчуцький Блюз». Все решта – не рекомендую слухати: можливо навіть, що це і не ми. Я сам таке в Інтернеті знаходив. Новий альбом, який вийде в вересні-жовтні теж буде 100 % наш.

- Яка позиція «Механічного апельсину» стосовно аудіо піратів? Дуже жити заважають?
- Класні хлопці ці аудіо пірати. Я б ніколи не купив всі альбоми Океанів на ліцензії (зажав би гроші ), а на піратському мр3 - 25 грн. і все в ажурі (бачу, настрій у Юри гарний, головне –позитивно заразний – Я.Л.)

- І як з ними боротися, на твою персональну?
- Та не треба з ними боротися, їм допомагати треба! Від міліції там «відмазувати» і т.д.

- Тобто "пірати" роблять замалим не корисну справу, допомагаючи в поширенні музики в народ за доступними цінами?
- Так точно. Я вважаю, що людина, яка дійсно хоче послухати якісний продукт таки піде купить ліцензійний CD, а для ознайомлення - піратський мр3. В кожного своє бачення якості і відповідний вибір. А піратам також сім’ї треба годувати... ну і правоохоронні органи їсти хочуть.

- Юра, ти вже вдруге згадуєш "не злим тихим" О.Е. Складається враження, що ти їх не любиш?
- Я дуже люблю О.Е., просто ненавиджу тупих клонів «а-ля ОЕ» , а це – погодься - ВЕЛИКА різниця (не погодитися не можу: що є, то є – Я.Л.)

- Як ти думаєш, шоу-бізнес як як такий в Україні є?
- Звичайно, є. В ембріональному стані...

- А що варто зробити, щоб він нарешті народився?
- Переглянути поняття «формат» і «неформат» - в нас зараз все виглядає так, ніби всі з одної пробірки. Достатньо видати одну вдалу пісню - і все, зірка. І що б ти не робив після цього – не має значення. Прикладів - вагон... Для того, щоб був шоу-бізнес потрібна здорова конкуренція, а зараз її нема. І взагалі – «неформат» - це коли ви не домовились про ціну. Я щось не так сказав? (якби і хотіла заперечити, то нема що – Я.Л.)

- А з "Механічним апельсином" про ціну домовитися легко?
- Гроші вперед!!! (аж проситься аналогія: «утром – деньги, вечером - стулья» - Я.Л.)

- Восени вийде другий студійний альбом "М.А.". Наскільки він буде відрізнятися від "Бойчуцького блюзу"?
- Це фактично зовсім інший матеріал... абсолютно нічого спільного з «Бойчуцьким блюзом»... про новий альбом можна судити вже з перших радіосинглів, що вийшли в медіа-простір . А все решта – побачим.

- Яку характеристику майбутньому альбому дав би ти (навіть не думай відпиратися "упередженістю")?
- Попса (сам сміється над тим, що сказав – Я.Л.), «сльози і соплі Лєонардо Ді Капріо».

- А якщо серйозно?
- А якщо серйозно - то нам дуже подобається те, що вийшло: мелодійна американізована поп-музика. Ми постійно намагались дійти до такого рівня матеріалу і загального саунду. І, дякуючи компанії ФДР та студії «Фенікс» нарешті вдалося. Послухаєте - скажете. Маю надію, що щось хороше.

- Перші радіосингли -"Більше не плач" і "Ми будем разом" - мали непогані рейтинги в хіт-парадах. Як ти думаєш, з чим це пов'язано? І взагалі – якою має бути пісня, щоб сподобатися слухачам?
- Пісня має бути «сопливою». А рейтинги пов’язані це з ВЕЛИЧЕЗНИМИ коштами, вкладеними в рекламу цих пісень (і знов самому смішно стало – Я.Л.)

- А як тоді пояснити концертний успіх таких треків як "Стєрва", "Така робота" чи, наприклад, "Моя колишня" - з першого альбому? Там лірикою і не пахне, а людям подобається.
- Значить, кожен знайшов там частинку своїй правди... Це все - пісні з життя. Тому і зрозуміло людям, про що ми співаєм, без всяких філософських «наворотів». Насправді - пісня має бути мелодійною, тоді людям буде приємна і потрібна така музика.

- До речі, про філософію і про життя. Що таке для тебе музика?
- Хм... я завис... як старий добитий комп (точно завис – Я.Л.).

- (чекаю відповіді)????
- Не знаю навіть, що сказати... ми так живем - от і все. Я, напевно, мав сказати щось дуже пафосне і мудре ? Вибачте, маєм те що маєм.

- А так - то як? Як живе музикант? І що таке "музикант" - покликання, професія, талант?
- Хвороба. Це - найточніше визначення поняття «музикант».

- В наш час слухач хоче бути ще і глядачем - маю на увазі кліпи. Плануєте?
- Плануєм. Зараз якраз проводим зйомки нашого першого відео .

- На яку з пісень, якщо, звичайно, не таємниця?
- Нема таємниці: на пісню «Більше не плач». Ми, звичайно, і раніше думали над зйомкою відео, але все якось часу не вистачало... тепер вже мусим довести до завершення.

- От зараз у вас, здається, планується концертний тур, в які міста думаєте навідатися?
- На разі нічого не плануєм. Особливого на рахунок туру - зайняті пошуком концертного менеджера, який буде цим займатись, і записом акустичного кантрі-альбому, про який давно мріяли. Зараз є лише попередні домовленості (Київ, Трускавець, Львів, Тернопіль, Ужгород та Луцьк), але, думаю, якщо нам пощастить з менеджером - цей тур буде суттєво збільшений. Чекаєм пропозицій .

- Ти згадав акустичний кантрі-альбом. Чому саме кантрі?
- Хм... Скоріше за все тому що нам подобається кантрі-музика. Але не та, котру крутять по мас-медіа, а автентична... справжня, з «сільським» звуком і мінімумом музичних інструментів.

- Яку найвищу планку ставить собі «Механічний апельсин»?
- Щоб сер Джонні Кеш був у нас на розігріві. Але…

- Скажи чесно, коли ви того досягнете, мемуари писати будеш?
- Не буду. Це точно. Я просто патологічно лінивий .

- Спробуй побути провидцем: яким буде «Механічний апельсин» років так через 5?
- Не знаю... Тут щось загадувати буде недоречно. Ми так в 1999 почали загадувати - після того десять років зібратись не могли. Подивимся. Хочеться вірити в краще.

- А що було у 1999 -му?
- В якому розумінні «було»? Я перший раз одружився; син в мене старший народився - Владислав .

- Ти сказав, що старший син - в тебе ще є діти?
- Так. В мене ще є молодший син – Орест

- А в музичному плані чим відзначився 99-й рік?
- Та різне було: і зали повні, і концертів купа, і грошенята водились, і дівчата гарні. Ну і проблем не бракувало, особливо особистого характеру… А суто в музичному… Був тоді такий момент, що ми чітко зрозуміли - все, далі нічого не може бути, поїзд пішов і ми на нього не встигли. Тоді і почали загадувати всіляке... А не вдалося.

- Наскільки мені відомо, у "Механічного апельсину" є фан-клуби. Спілкуєтеся з ними?
- А що, вже є фан - клуби? Дивно...
- Є-є, тепер будеш знати (моя черга дивуватися – преса, про фан-клуби вже знає, а «Механічний апельсин» - ще ні. Агов, люди, дайте ся чути! – Я.Л.).
- Тепер буду.

- Буває, що шанувальники (ну а шанувальниці і поготів) "з великої любові" створюють об'єктам оної певні незручності. Були прецеденти?
- Було декілька разів... Але для чого тоді на сцену лізти? Для того щоб були шанувальники і шанувальниці! І якщо хтось каже що вони не дають жити - брешуть... або самі не мають, а хочуть. Загалом, все це дуже класно! І не буває проблем з ночівлею (хитрюще посміхається – Я.Л.)

- З 1999 го по 2009 "Механічний апельсин" був, можна сказати, в андеграунді. Але ж гурт існував?
- Гурт існував з 1992 року і весь час в андеграунд. А якщо говорити про період 99-2009, то колективу як такого не було: були поодинокі спроби і «квартирники» . Тому нам дуже дивно бачити в Мережі альбоми, датовані цим періодом.

- Які саме записи можна надибати?
- Записи можна надибати різні, навіть не наші, але під нашою назвою. Зустрічав навіть унікальні речі: наприклад, наші пісні не в нашому виконанні, але під назвою. Отак.

- Що з того всього справді ваше?
- По-різному буває... але нормальних записів з 90-х в нас нема. Тому це восновному хлам.

- І як ви реагуєте на такі «ексклюзиви»?
- Слухаєм і отримуєм задоволення.

- Теперішній склад - зовсім новий, чи залишисвя хтось зі старих часів?
- Всі музиканти теперішнього складу вже були в М.А. у різні періоди існування гурту, а Андрій (барабани ) - взагалі беззмінний з 1996 року .

- Що спонукало знову зібратися?
- Бажання заробити багато грошей (щось мені підказує, що не тільки… але про інші мотиви Юра мовчить – Я.Л.)

- «Механічний апельсин» підтримує дружні відносини з Lions MC Україна. Як сталося, що ви потоваришували з байкерами?
- Навіть не знаю. Якось так само собою вийшло. Просто це наші друзі , які нас підтримують і допомагають нам.

- А самого на дорогу не тягне?
- Тягне постійно, але часу і вміння, на жаль, катастрофічно не вистачає . Може, з часом .

- «Механічний апельсин» - команда досвідчена, вже, так би мовити, зі статусом. Молодим колегам якось допомагаєте?
- Це питання не до мене - питайте в молодих. Хоча підтримуєм дружні стосунки з багатьма командами. Крім того, як в рок-музиці можна ділити на «молодих» і «старих» ? Ми ж одною справою зайняті.

- І все ж таки, що би ти порадив тим, хто теж "хворий" музикою, але на разі тільки починає рух в напрямку сцени?
- Рухатись в іншу сторону. І остерігатись моди.

- Тобто? Мода - це що (в твоєму розумінні)?
- Мода - це бути як всі, але гірше. Уявіть собі ксерокопію ...

- І - на завершення нашої розмови - чого чекати від "Механічного апельсину" найближчим часом?
- Чекайте від нас другий альбом і перший відеокліп, а також багато концертів. Успіху всім!!!

Дякую Юрі за вичерпні відповіді. Допиваємо каву. Ще кілька хвилин говоримо про все одразу і ні про що взагалі. Враження від розмови – більш ніж приємні. Ніякої «звіздності» і зарозумілості, бажання справити враження чи «задавити» авторитетними судженнями. Розумію – поки на нашій сцені ще є люди, які, попри визнання і здобутки, залишаються Людьми, -є надія, що музика не перетвориться на бездуховний товар, на приземлений засіб заробляння грошей. Погодьтеся, хочеться ж щирості, правдивості, емоцій, а не «прилизаного» пафосу і прогірклої фальші. Тому буду чекати другого альбому «Механічного апельсину», щоб наслухатися досхочу невимученої якісної музики, чого і Вам бажаю!

Читати ІНТЕРВ'Ю > Інтерв’ю з вокалістом гурту "Механічний апельсин"

{photos}
 • 0
20.08.2010, 10:24 Переглядів: 2 151 Коментарів: (0)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Добавление комментария

Ваше Ім'я:*
Ваш E-Mail:*
Коментар:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показаних на зображенні: *

Ukrainian Russian Belarusian English Polish French German Italian Spanish


Найпопулярніше

Партнери

 • АНШЛАГ - заказ, бронирование, доставка билетов
 • Интернет-билет: сервис продажи билетов на развлекательные мероприятия. Спектакли, концерты, шоу, цирк
 • Заказ билетов, Афиша, на концерты, театр, цирк в Киеве, е-билеты, бронирование, доставка
більше лінків
наша кнопка:
Український / украинский рок-портал ROCK-UA.COM


Реклама