RSS
ROCK-UA.COM » СТАТТІ » R.O.O.M Fest: Alternative UA
Категорія: СТАТТІ Автор: Melany

R.O.O.M Fest: Alternative UA

Київський гурт R.O.O.M вже втретє зібрав своїх друзів та друзів друзів, створивши у галереї «Лавра»  міні-марафон під назвою R.O.O.M Fest: Alternative UA. Дата проведення фестивалю ризикована, адже саме в цей час (4 вересня), майже в тому ж місці (до Майдану рукою подати та ногою ступити!) проходило відкриття більш масштабного фестивалю ГОГОЛЬFEST. Хоча грандіозності цьогорічному відкритті ГОГОЛЬFESTу не позичати( «Такого країна ще не бачила!» - кричать на всі боки), R.O.O.M Fest: Alternative UA - зібрав справжніх шанувальників важкої альтернативи. Частка авангарду також була присутня, адже галерея «Лавра»  має виставкову залу, де зараз представлені  широкому загалу роботи «Ludmila Bereznitska & Partner Gallery».

R.O.O.M Fest: Alternative UA

До чудернацької виставки молодь залюбки спускалася, фотографувалася, а парочки під час повільніших пісень пробували танцювати в оточенні загадкових картин та інсталяцій. Радіючи чудовій акустиці, насолоджуючись музикою подалі від сцени, забували, що їх добре видно крізь скляний балкон, що розділяє дві зали.

На єдиних того вечора представників інді-року - Megapolis Witches потрапити не встигла. Палкі шанувальники гурту пропонували придбати новенький альбом, доки музиканти складали власну апаратуру, поступаючись майданчиком наступній команді під назвою MariPossa. Альбом так ніхто і не купив, а досвідченіші музиканти радили рекламувати диск під час виступу.
R.O.O.M Fest: Alternative UA

Налаштувавшись, MariPossa легко, мов крильми, затріпотіли українським роком. Адже приблизно з такого ж починав гурт Qarpa, таким же й зараз займається Каша Сальцова (Крихітка). Подекуди прослуховувались вальси, звичайно підтримані важкістю гітар та надривом у куплетах. Під час виступу «был послан знак свыше» - почав ридати кондиціонер, плавлячись від енергії, що плинула зі сцени. Для гурту важлива емоційність. Задоволення, що отримується на репетиціях усіма силами намагаються передати слухачам. Після виступу Катя Почапинська, солістка гурту, ледь справляється з емоціями – захват та бурлеск. У ближчому майбутньому обіцяє альбом, а у найближчому планує піти на відкриття ГОГОЛЬFESTу. І дійсно, гурт непомітно зникає, а разом із ним чимала частина шанувальників звільняє майданчик для майбутніх стрибків та слемів.

WayCup. Дівчатка успішно пропонують кавери на Incubus, Red Hot Chili Peppers, Pink, Paramore, MUSE, Foo Fighters. Абсолютно жіночий гурт того вечора зрадив своїй традиції впустивши на дєвішнік «друга семьи» Олександра, який замінив, під час концерту, відсутню басистку. Саша зізнався, що зовсім не вміє грати, але це не завадило дівчатам майже гладенько відпрацювати свій виступ і, навіть, заграти нову власну пісню. Покуривши, погоджуються поспілкуватись.

Чим WayCup відрізняється від інших гуртів, охарактеризуйте себе?

Hel (vocals): Во-первых, мы отличаемся своим составом.

Nata (drums): Просто все группы пытаются чем-то отличаться от других, но фишка в том, чтобы делать что-то свое, а насколько это отличается, не отличается..? Если у тебя что-то получается с удовольствием, то удовольствие от этого получают и другие люди.

Чи є у вас музичні ідоли?

Ju (guitar): У каждого свои. Все разные, и это классно что все смешивается.

Hel (vocals): Группа дышит Incubus, Red Hot Chili Peppers – это общее, а мне, например, нравится Pink.

R.O.O.M Fest: Alternative UA

Що у вільний час робите?

Hel (vocals): У каждого есть свои занятия, каждый ходит в университет.

Ju (guitar): Недавно отмечали День Рождения группы.

Hel (vocals): Мы пошли в суши-бар и нажрались…

Ju (guitar):… суши!...

Чого зараз Україні не вистачає в рок музиці?

Nata (drums): Мне кажется серьёзного отношения к музыкантам, потому что у нас берут всяких там девочек-припевочек, которые ездят на дорогих машинах и, вы понимаете, не имеют к музыке никакого отношения.

Hel (vocals): Рок-музыка у нас вообще не сильна в нашей стране. У нас андеграунд достаточно сильный, база хорошая, но никто не хочет таким заниматься, деньги находяться на уровне блондинок.

Nata (drums): Никто не хочет делать эту музыку доступной массам.

R.O.O.M Fest: Alternative UA

Ju (guitar): Пока у нас не начнут делать так, как за границей, то ничего не будет.

Якісь нові ідеї, проекти плануєте?

Hel (vocals): У меня есть идея - сделать небольшой фестиваль только от нашей группы, тоже пригласить туда группы с которыми мы дружим. Еще в марте мы записали EP. А сейчас начинаем писать новый альбом.

Ju (guitar): Сегодня мы уже сыграли песню из нового материала.

Nata (drums): Планируем попробовать поехать за границу на фестивали, очень бы хотелось.

Бажаю дівчатам успіху у їх планах та починаннях й поспішаю на Sound Kraft. Одразу ж: «Гурт заснований восени 2004 року в Херсоні. Всі музиканти перед тим були з музичного училища, всі займалися по спеціальності: гітарист, та барабанщик займалися джазовими стандартами, бас-гітарист так само, а я займався класичним оперним співом й займаюся ним до цього часу. Я приїхав в Київ, займався академічним співом 2 роки, ми спілкувались, але ще не грали разом - розказує вокаліст Кириллов Олексій. - Десь на 3 році вирішили пограти. Бас-гітарист, тоді був інший, але у нього сталися неприємності, захворів і повернувся до Херсону, тому довелося відмовитись від його послуг. Згодом знайшли нового бас-гітариста, він теж із Херсону. Всі хлопці з Херсону, ось чому я сказав на початку нашого виступу, що «всі хлопці у пошуку: Київ - Херсон», тому що тут ми навчаємося, працюємо, але рідне місце наше - Херсон».

Гурт вражає справжньою шаленістю. Олексій не просто співає чи начитує текст, а втовкмачує його, стрибаючи на непристойну висоту й братаючись із людом, який і так мало чи не вилазить на музикантів. Не переймаючись технікою музиканти скажено наганяють темп, задля створення ще більшого драйву, тому найчастіше слова просто не розібрати, чутно тільки окремі фрази, що подекуди випадають із суцільного напору. Але качають Sound Kraft дай боже! Ще й дивують чисто українськими піснями.

R.O.O.M Fest: Alternative UA

Щодо української мови! Ви всі з Херсону, а маєте такі дужі пісні нашою рідною мовою, що є не властивим для багатьох, тим більше південних гуртів країни.

Кириллов Олексій (вокаліст): Ви чули тільки що політичну пісню, хоча цю пісню я написав у 1998 році, може зараз не дуже актуальна, але на той час була. Вона виказує моє внутрішнє я. Моє внутрішнє я – ми живемо на Україні, тому повинні спілкуватися українською мовою, повинні писати та співати українські пісні, повинні їх проштовхувати, «пропихувати», пробивати стінку головою, аби в Україні звучала українська музика. Тому що хто, як не ми!?

Окрім українських текстів чого, на твою думку, альтернативі не вистачає?

Кириллов Олексій (вокаліст): Альтернативі не вистачає альтернативи. Розумієш, і ми, і інші гурти до нас, після нас – вони грають щось подібне, з усіх боків щось подібне. Якщо ти прослухала всі наші пісні – вони різнопланові, якщо придивитися – можна знайти щось від того чи від іншого гурту, але, вважаємо, оскільки ми українці, то ми вже виділяємося: український менталітет, українська подача, український драйв, це не західний і не європейський – це українське. І я вважаю, що будь-якій українській музиці не вистачає альтернативи. Мені здається, що людям варто працювати над собою, над своїм внутрішнім я, коли ж  вони знайдуть себе, буде звучати та музика, котра буде подобатись не тільки їм, а і всім навколо.

Чи чули про фестиваль «Слов΄янський Рок»?

Кириллов Олексій (вокаліст): Чули, але шкода…  Якось не склалося. Ми туди тільки подавали заявку, але виступити не виходило. То нам не дзвонили, то, подзвонивши, обіцяли «хлопці, на наступний рік». Є одна проблема, я займаюся оперним вокалом, це дуже шкодить моєму мовному апарату. Коли я співаю класику, то можу співати і 5, і 6 годин, тут я виспівую годину і вже як п’явка. Бо я намагаюся повністю себе віддати, щоб люди відчули, що я не прийшов і співати репертуар, а я хочу віддати свою енергію, своє внутрішнє я тобі, і тобі, і тобі. Я хочу, щоб вони відчули це і були зі мною на одній хвилі, щоб дихали одним повітрям зі мною, це для мене дуже принципове питання.

R.O.O.M Fest: Alternative UA

Як думаєш, вдається, росте аудиторія?

Подивимось.

В Херсоні  частіше виступаєте ніж в Києві?

Кириллов Олексій (вокаліст): В Херсоні ми виступали десь з 2004 до 2006 рік, потім ми дуже довго не виступали. Цього літа новим складом заграли на міжнародному фестивалі «Урок», були хед-лайнерами в перший день, і от, зіграли для цього веселого товариства, куди запросив нас гурт R.O.O.M. Я бажаю їм успіхів та творчого піднесення.

R.O.O.M  - що розтлумачується як Running Out Of Mind, успішно та у творчому піднесенні відпрацьовує свою частину програми. Цей гурт вирізняється англомовним репертуаром. Відчувається, що на власному виступі хлопці просто відпочивають, адже організаторам, як правило, й присісти нема коли. Яку ж емоцію сьогодні R.O.O.M отримали від слухача?

R.O.O.M Fest: Alternative UA

Вадим Мишкориз (гітарист): Позитивную, нам очень понравилось, что люди танцевали под сценой и поддерживали нас. Спасибо вам большое. Хорошее настроение - это хорошее мероприятие.

Що таке надважливе гурт R.O.O.M хоче сказати слухачеві?

Дмитрий Дмитриев (вокалист): Нам главное – передать эмоцию. А самое основное для меня – это, чтоб каждый человек нашел в любой нашей песне что-нибудь для себя, чтоб в нужный момент  он послушал, и ему стало радостно.

Що нового останнім часом у R.O.O.M сталося?

R.O.O.M Fest: Alternative UA

Вадим Мишкориз: В ближайшее время запишем альбом. Хотим назвать его «celebrating silence».

Дмитрий Дмитриев: Из последнего – у нас появился новый клавишник.

Вадим Мишкориз: Он профессиональный клавишник, играет 25 лет на клавишах.

- Дмитро.

- Дуже приємно, Мелані. От скажи, чому тебе, «людину з класики», потягло у зовсім протилежний бік, до бунту альтернативної музики?

Дмитрий Кудрицкий (клавіші): Есть такой колледж Berklee College, там выпускаются крутые американские рок-музыканты. У нас такого колледжа нет, поэтому в альтернативу из классики люди идут. Если идут – хорошо, это значит, что у нас очень большой потенциал популяризации рок-музыки в Украине, хотя, пока что у нас слушают ее не так много как в Америке. А почему я играю? Потому что интересно.

Чи багато з твоїх друзі-класиків іде в альтернативу?

Дмитрий Кудрицкий (клавіші): Друзья-классики получают образование и потом нигде не задействованы, большинство, конечно, идет на эстраду. Поэтому, мало кто идет по музыкальной стезе. Когда выпускники школы собираются.

R.O.O.M Fest: Alternative UA

- Ты где?

- Я – в рок-группе.

- Молодец. А ты где?

- Да, я там… Ничем не занимаюсь, ищу работу, - такой ответ.

Либо при музыке, либо вообще занялся чем-то другим, например, бизнесом, строительством.

Комфортно знаходитися, репетирувати у новому для тебе оточенні?

Дмитрий Кудрицкий (клавіші): Да, ребята изначально приняли хорошо, микроклимат создался. И в настоящий момент уже чувствуется, что если кто-то, вдруг, на репетицию не приходит, то, реально, человека не хватает.

R.O.O.M Fest: Alternative UA

4TUNES - хоч і були присутні у повному складі та грали лише хлопці. До обов’язків Олени Стратеївської окрім вокалу, клавіш та менеджменту гурту, додалася ще й відеозйомка. Звучали зовсім по-новому, ніби який інший гурт, ніякого тобі «ботан-року», лише потужний, як реактивний літак саунд, подекуди із свистом-завиванням у приспівах. Це вам не хухри-мухри мальчішнік! Орють  мужики – орЮть! Такий виступ став несподіванкою і для самих музикантів. «У такому складі ми схожі на Metallicу. Ні! на Маталіку!», - сміється барабанщик Леонід Матата.

Доки нищівний метал гурту DASH продовжував коливати майже спустіле приміщення. Вадим Мішкоріз  - гітарист гурту  R.O.O.M та, власне, організатор розказав докладніше вже про третій R.O.O.M Fest.

Вадим Мишкориз (гітарист, організатор): У нас были маленькие R.O.O.Mы, потому вот этот большой R.O.O.M - мы считаем, как бы, первым понастоящему большим R.O.O.M Fest: Alternative UA.

R.O.O.M Fest: Alternative UA

Що буде далі,чи буде ще зал-R.O.O.M , концерт-холл R.O.O.M.?

Вадим Мишкориз: Да, зимой будет еще один R.O.O.M Fest: Alternative UA, но, скорее всего, мы разделим по стилям: сделам один тяжелый, один легкий. На легком будут представлены инди-рок, поп-рок, а на тяжелом будут представлены альтернативные направления, такие как, ню-метал, метал.

Гурти, що тут виступали й виступатимуть, всі ваші друзі?

Вадим Мишкориз: Да, конечно. Потому мы старались сделать вход как можно дешевле, чтобы как можно больше людей пришли на наш концерт. Группы-друзья привели много незнакомых нам людей, мы с ними подружились и следующий раз будет еще больше людей.

Молода альтернатива в Україні народжується, живе й прагне випростатися, стати на повний зріст. Цьому свідчать такі от, ніби невеличкі, але дуже важливі заходи. Куди гурти приходять не похизуватися власним гонором, не поганяти понти, а поспілкуватися, зарядити публіку й відчути насолоду від її драйву, послухати один одного і, цілком ймовірно, запланувати нові проекти.

Читати СТАТТІ > R.O.O.M Fest: Alternative UA

{photos}
 • 0
8.09.2010, 00:34 Переглядів: 3 011 Коментарів: (0)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Добавление комментария

Ваше Ім'я:*
Ваш E-Mail:*
Коментар:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показаних на зображенні: *

Ukrainian Russian Belarusian English Polish French German Italian Spanish


Найпопулярніше

Партнери

 • АНШЛАГ - заказ, бронирование, доставка билетов
 • Интернет-билет: сервис продажи билетов на развлекательные мероприятия. Спектакли, концерты, шоу, цирк
 • Заказ билетов, Афиша, на концерты, театр, цирк в Киеве, е-билеты, бронирование, доставка
більше лінків
наша кнопка:
Український / украинский рок-портал ROCK-UA.COM


Реклама

100% records A4stazy Arhey cover Crystal Hall Dиректорія EP F.R.A.M. Flёur General Music Infinite Tales metal MORiA Mysterya party Pitt Madison Rising Route 66 Stereo Plaza Sunrise Suzanna ELPy Witch Hunter Ария АукцЫон Барви Барвы Безпека Бинго Бочка Брати Гадюкіни Бумбокс Бурбон Біла Вежа Бінго Восьмий День Гайдамаки Дворец спорта Диана Арбенина ИнТим Киев Ленін Ляпис Трубецкой Мельница Монолит Обійми Дощу Океан Ельзи Олег Скрипка Оргия Праведников Прайм Пропала Грамота Ренесанс Сергій Кузьмінський Славянский Рок Слов`янський Рок ТНМК ТаРУТА ТаРута Филин Цензор Чорна Рада Штольня Штольц акустика альбом вечеринка видео відео гитара голосування день народження день рождения журнал звіт интервью клип клуб клуб Ленин клуб Прайм кліп конкурс концерт отчет портал презентация презентація програма программа проект пісня рок сайт сингл сольник тур фестиваль фото фотозвіт юбилей ювілей інтерв’ю

Теги сайту